Kruhy počestnosti.

Autor: Michal Ježek | 5.1.2017 o 22:45 | (upravené 5.1.2017 o 22:57) Karma článku: 5,41 | Prečítané:  437x

Pojmom "elita" označujeme tých najvyšších, najlepších, najschopnejších. A práve títo nám vládnu. Aké šťastie...

Korupcia na Slovensku v najvyšších vládnych (a iných) kruhoch nie je. Hovorí to sám Robo K., takže...  Zapíšte si to už láskavo za uši! Môžeme však polemizovať o tom, ako to tie najvyššie kruhy robia, že sa teda korupčne nesprávajú. A aj si následne zobrať z týchto počestných kruhov príklad a zlepšiť našu skorumpovanú spoločnosť. Lebo hádam tu nejaká korupcia ešte je (v tých nižších kruhoch pochopiteľne).

Korupcia na Slovensku v najvyšších vládnych (a iných) kruhoch nie je, lebo:

Hypotéza 1.

Politici sú (ľudom) vyvolení nadľudia, ktorí sú na takej morálnej úrovni, že korupcia v akejkoľvek forme je pre nich čosi tak prízemné a neprístojne, že sa ňou nezaoberajú ani len teoreticky. Veď to je  aj jedným z dôvodov, prečo ich ľud volí, že?

Hypotéza 2.

Politici (viď Hypotéza 1.) sa ale predsa len korupciou zaoberajú, resp. jej prevenciou, potieraním a bojom proti nej všeobecne. Ale len tej na nižšej úrovni, nie na tej vrcholovej. Veď to je predsa jedným z ich poslaní. Sám Robo K. vyhlásil, že v tejto súvislosti sa prijalo množstvo opatrení a situácia sa, ako inak, zlepšuje.

Hypotéza 3.

Pesimistickejšia optika. Korupcia na Slovensku v najvyšších vládnych (a iných) kruhoch je! Aj keď to tvrdia len médiá a mimovládky ( protislovenské sexuálne pracovníčky a zahraniční agenti). Ale ako hovorí ľudová múdrosť- „kde nie je žalobcu, nie je ani sudcu“.

Hypotéza 4.

Ešte pesimistickejšia optika. Kde nie je sudcu, nepomôže ani žalobca.

Hypotéza 5.

Eliminácia nežiaduceho javu prostredníctvom stratégie kolektívnej autosugescie. Korupcia na Slovensku v najvyšších vládnych (a iných) kruhoch nie je. Keď budeme o tom všetci pevne presvedčení, tak to tak bude.

Pozn.: Netreba víriť vodu a vyvolávať paniku, radšej sa treba venovať iným témam, agenda setting by malo riešiť ministerstvo propagandy (jáj ale veď také nie je – chyba  -  treba okamžite zriadiť).

Hypotéza 6.

Eliminácia nežiaduceho javu pomocou stratégie kolektívnej komunikačnej ignorancie. Keď o korupcii, či inom jave nebudeme hovoriť, prestane existovať.

Pozn.: Pán Orwell by poradil zriadenie dalšieho ministerstva, prípadne by túto agendu prebralo ministerstvo propagandy, netreba plytvať verejnými zdrojmi...

Hypotéza 7.

Korupcia na Slovensku v najvyšších vládnych (a iných) kruhoch jednoducho nie je. Žiadna z uvedených hypotéz neplatí a kto aj napriek tomu tvrdí opak je patologický pesimista (alebo ešte niečo horšie) – presne ako ja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?